avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate spooky_bobo

Activitate spooky_bobo

Răspuns la discuția Rata neplatita
dar cei de la banca au spus ca ia apartamentul soacrei mele chiar daca nu e pe numele nostru, se poate asa?
pai am doar salariul de asistent personal, si sotul inca nu a gasit ceva stabil de munca sa imi poata trimite bani, am incercat sa vb cu doamana care ma sunat de la banca dar a zis ca nu se poate face reesalonari, si daca nu e sotul eu nu pot face nimic fiind doar coplatitor.
nu stiu ce voi face, eu chiar nu am 600 lei pana maine, datoria vreau sa o platesc dar chiar nu pot acum, mi e foarte frica sa nu puna sechestru pe apartamentul socrilor.



Discuție Rata neplatita
am cu sotul un credit de 15000 ron
de 5 ani nu am avut intarzieri dar sotul a ramas fara servici si nu am platit de 3 luni
daca nu platesc 600 lai pana maine banca mi a zis ca imi face executare silita, creditul este de nevoi personale si nu este ipotecar, mentionez ca nu avem masina si apartamentul unde locuim este al socrilor care l au ipotecat pentru un alt credit la raiffeisen ce pot face?
ce se poate intampla. sotul e plecat din tara de 1 luna sa caute de munca eu sunt coplatito dar cu doi caopii si unul cu sindrom down nu ma pot descurca sa platesc din cei 600 lei salariu de insotitor. nu stiu ce sa fac ce pot pati?
dar facptul ca nu am fost anuntati timp de trei ani de nici o penalizare si nici macar nu sa adus in discutie asa ceva nu conteaza?
asociatia de proprietari a blocului unde locuim nu a afisat niciodata faptul ca se percep penalizari la intretinere ceea ce ne a facut pe noi locatarii sa nu stim ca se percep penalizari. Cand au fost afisate luna aceasta penalizarile am aflat ca acestea erau din data de 15.01.2007 pana la data de 15.01.2010. deci avem de platit niste penalizari la banii pe care iam achitat deja.Este normal sa ni se spuna dupa trei ani ca se percep penalitati?