avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate Monica_mnk

Activitate Monica_mnk

Răspuns la discuția Am nevoie de ajutor
Evident am partea mea de vina ,ideea era ca nu am stiut cum sa fac sa imi schimb declaratia ,sunt probe telefonice in care "amica mea"recunoaste fapta si explica faptul ca avut nevoie de bani chiar celui in casa caruia sa intamplat.Va multumesc pentru sfaturi,exact asa am facut ! Sper sa fie bine si cat mai curand sa aduc vesti bune :)
Răspuns la discuția Am nevoie de ajutor
Bun si eu ca sa termin povestea cum pot face?care ar fi ce`a mai buna solutie pt.mine?
Răspuns la discuția Am nevoie de ajutor
da .avut loc noaptea,are vreo importanta?
Răspuns la discuția Medierea este posibila?
Pff...atunci sa sunem ca las treburile asa,ca prima fapta de genu si curata la dosar si cu recunoasterea vinei sa spunem...am sanse la pedeapsa minima?si care ar fi aceea?
Răspuns la discuția Medierea este posibila?
pai in valoare de 400de roni,nu mult.nu are cu ce sa ma prinda politia zic eu,pentru ca la inceput cand am declarat i`am spus anchetatorului ca este si ea implicata dar nu vreau sa declar,eram convinsa ca oricum intru in treaba urata ca am pus pe numele meu si am facut o conventie cu ea sa il ma ajute sa il scot si sa nu o mai bag ,am fost fata buna .egh urat e ca nu stiam ca se autosesizeaza si nu se termina problema cand isi vede femeia paguba inapoi,
Răspuns la discuția Am nevoie de ajutor
Operatie reusita,pacient mort :D. Eu doar am dat o declaratie aiurea ma gandeam ca daca o schimb ies din poveste ca pana la urma nu are cum sa imi dovedeasca vinovatia atata timp cat fac si eu pe proasta cum a facut si ea dupa ce a vazut ca am nu am implicat`o cu toate ca se afla pe camera de supraveghere din fatza amanetului!,explic de ce am declarat la inceput si apoi sa ancheteze...nu e bine?
Răspuns la discuția Medierea este posibila?
Deci eu pot spune ca nu stiam de unde provine aurul ca l`am bagat la rugamintea ei,iar cu avocat pot cere convorbirile telefonice in care ea isi recunoaste fapta si spune clar ca nu sunt implicata,apoi sa aduc martor precum ca am fost amenintata si astfel sa explic de ce am luat vina asupra mea?in felul asta pot scapa nevinovata?
Răspuns la discuția Am nevoie de ajutor
Amica mea este prietena ,vecina cu cel ce a depus plangerea.si au facut un front comun ca sa spun asa....ma gandeam ca mai poate da cel ce a depus plangerea o declaratia ca a fost o eroare nu stiu cumva sa nu se ajunga departe
Plangerea a fost facuta de un minor,iar mama lui ma contactat telefonic sa imi spuna ca sa prezentat la politie declarand ca nu vrea sa se constituie parte civila si nu doreste judecata,intrebarea este daca nu sa trimis nici un dosar mai putem aplana situatia cumva?sa nu se ajunga la parchet?eu maine am de gand sa ajung la politie pentru a-mi schimba declaratia:((
Am luat asupra mea un furt am declarat si la politie,nu am stiu repercusiunile,sa va explic,la o petrecere o amica a furat bijuterii,a insistat sa plecam iar afara mi-a zis sa le bag pe numele meu in amanet pt ca le va scoate si le va inapoia,le-am bagat dar baiatul la care am fost a aflat si ma acuzat direct pe mine ,speriat ca va afla mama lui ma amenintat ...si aproxim.8ore am fost intimidata si urmarita,la politie stiind ca aurul este in amanet pe numele meu am luat asupra mea vina in speranta ca faptuitoarea va da bani sa il scoatem si sa retraga plangerea dar dupa declaratia mea ea nu a mai recunoscut nimic...au mai ramas convorbirile telefonice in care ea le explica de fapt ca la luat pt ca a avut nevoie de bani.ce mai pot face acum nu vreau dosar penal pt ca nu sunt vinovata! va rog sa ma ajutati,cu respect!