avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate dorynelo

Activitate dorynelo

Salut...Am si eu o intrebare...Daca primesti perioada cu suspendare pe timpul perioadei de suspendare ai voie sa parasesti tara?
....si daca nu ce este de facut?:)
Din acest punct de vedere se mai poate discuta cu partea inculpata pentru a ajunge la o intelegere pentru ca acesta sa si retraga plangerea sau fapta se discuta in instanta?
In primul rand va multumesc pentru sprijinulacordat si pentru raspunsuri..As vre sa mentionez ca am angajat avocat , este un avocat bun cu o buna experienta...Si in legatura cu prejudiciul acesta a fost recuperat insa partea vatamata nu este multumita de acest prejudiciu..Fapta este recunoscuta simi o sustin ...Desigur ca regretul este mare insa acum nu mai este nimic de facut decat sa i astept pedeaps...Va multumesc
salut...ma numesc dorynel .Eu impreuna cu 3 baieti am furat intr o seara motorina din tir...as vrea sa stiu ce pedeapsa voi primii tinand cont ca fapta este agravanta pe timp de noapte , in locuri publice , cu minor si de mai multe ori...Mai vreau sa mentionez ca sunt la prima abatere ne mai avand alte fapte....Vamultumesc anticipat si astept raspuns urgent:sorry: