avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate patrascu vasilica

Activitate patrascu vasilica

Răspuns la discuția anulare certificat de mostenitor
va multumesc foarte mult pentru ajutor ..cu mult respect vasilica patrascu
in data de 2 07 1990 bunica mea scafes ana a decedat la varsta de 78 ani .ea era din comuna borascu judetul gorj. a avut trei copii [scafes ion scafes elena [mama mea ]si scafes petre. mentionez ca bunica a murit in localitatea mea in tunari jud ilfov.bunica era vaduva de rozboi si avea o pensie de urmas. la succesiune sau prezentat scafes ion fiul cel mare scafes elena [mama] si cel mic scafes petre nu a vrut sa se prezinte spunand verbal binenteles ca nu are bani sa si plateasca succesiunea si oricum el nu are pretentii la niumic si nu a vrut sa mearga la primaria judetului gorj ,in urma neprezentarii succesiunea sa facut doar pe numele celor doi frati, scafes ion si scafes elena sa emis un certificat de mostenitor pe numele celor doi frati scafes ion si scafes elena care exista si la ora actuala.mentionez ca scafes ion a murit acum patru ani si are doua fice ,iar mama mea scafes elena este bolnava foarte grav [cancer la colon]nu se poate nici deplasa .si este si cu scleroza]are 74 de ani.,acest scafes petre ultimul dintre frati care nu a vrut nimic si nu sa prezentat acum 20 de ani la succesiune a dat in judecata pe mama mea scafes elena si pe cele doua fice ale fratelui sau decedat scafes ion .pentru anularea certificatului de mostenitor spunand ca vrea sa fie si el in drepturi legale cerand obligarea cheltuielilor de judecata sisa ne prezentam la judecatoria motru din gorj.in urma citatiei eu fica lui scafes elena patrascu vasilica am scos un ordin curator prin care o reprezint pe mama mea si m-am prezentat impreuna cu cele doua fice ale defunctului scafes ion. la judecatoria motru .mentionez ca toata averea bunici mele a ramas curtea de 500 de metri deoarece casa din chirpicii de acu 20 de ani sa daramat singura.va rog foarte mult sa ne ajutatii de oare ce acest om ne poarta prin tribunale de 6 luni de zile.si nu ajungem la nici un rezultat .ce putem face ca acest om sa ne lase in pace si sa nu ne mai poarte pe drumuri.el in anul 1990 prin neprezentare a cazut din drepturi si acum cere anularea certificatului de mostenitor ,cum ne puteti ajuta va multumesc din suflet patrascu vasilica tunari ilfov.