avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1936 soluții astăzi
Forum Activitate vivi28

Activitate vivi28

Buna ziua,
copilul meu este inscris la o gradinita din sectorul 3 si de cateva zile are o doamna educatoare in varsta de 72 de ani. Este legal sa profeseze inca? In cele 3 zile de cand este la clasa deja au aparut discutii, copii au inceput sa vorbeasca de cum sunt pedepsiti etc. Eu respect varsta dar nu pot sa nu pun la indoiala capacitatile fizice, riscurile, abilitatile unei persoane de aceasta varsta. Ce am putea sa facem fara sa jignim, fara sa suparam , fara sa aiba repercusiuni asupra copiilor, dar totusi sa o schimbam pe aceasta doamna? Multumesc
multumesc, as vrea va rog sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac? dosarul se afla acum in cadrul urmariri penale, urmeaza sa merg sa dau din nou declaratie. Am inteles ca ar trebui ca persoana care a obtinut imprumutul sa inceapa sa-l si plateasca, ca banca sa nu se faca parte civila, dar nu am cum sa dau de aceasta pesoana si nici nu as avea posibilitatea si daca as vrea sa platesc eu.
Nu vad nicio iesire din situatia asta.
Faptul ca am un copil mic ajuta cu ceva ?
buna ziua,

am si eu o intrebare. sunt acuzata de complicitate la inselatorie. in urma cu 2 ani am scris o adeverinta de salariat in numele societatii la care lucram in acea perioada , pentru o persoana care nu lucra in cadru lsoc respective. in urma acestei adev respectiva pers a obtinut un credit de 12 ooo de euro dar nu si-a platit ratele .
am recunoscut ca eu am scris adeverinta, scopul pentru care am facut asta a fost pur si simplu sa-l ajut sa iasa dintr-o situatie care am aflat ulterior k nu era reala. pot sa scap cui o pedeapsa cu suspendare avand in vedere ca nu am mai avut niciodata proble cu legea?