avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Activitate gagica.ionut

Activitate gagica.ionut

si ce anume ar trebui sa fac ca sa fie cel mai bine si cel mai corect in acest caz???permisul mi-a fost suspendat chiar din ziua respectiva pe 3 luni ,dandu-mi-se dovada fara drept de circulatie.de la urgente ca diagnostic i-au dat contuzie antepicior drept si escoriatie haluce picior drept.ulterior m-am interesat la IML si m-i s-a spus ca mai mult de 6 zile de ingrijire medicala nu poate primi.
deci sa inteleg ca daca are maxim 10 zile nu mai pot pati nimic in afara de permisul pe care il am deja suspendat fara drept de circulatie pe trei luni??sau si cu 10 zile de ingrijire medicala e penal???orice as face acum nu mai pot indrepta cu nimic situatia in cauza??

eu va inteleg perfect....insa in primul rand neavand de a face cu astfel de situatii nu am stiut ca trebuie sa anunt politia sau orice alt fel de organe daca victima refuza ajutorul si sustine ca nu are nimic,iar in al doilea rand pers accidentata de mine este de etnie roma si cand am vazut ca insista asa tare sa vina tatal sau si pe cine a mai sunat m-am temut de o reactie agresiva din partea lor si de asta am si sustinut ca victima sa ma insoteasca la servici la mine pana ajunge tatal sau si sa discutam acolo despre situatia in cauza
buna ziua.Ieri am am avut un accident in care am atins cu roata din stanga fata o pers in apropierea trecerii de pietoni.am oprit masina pe dreapta,am coborat din masina sa vad ce a patit.mi-a spus ca il doare doar piciorul stang.i-am sugerat sa ma insoteasca la spital pt un consult amanuntit sau sa ii ofer orice alt ajutor insa el a refuzat spunand ca nu are nevoie si ca nu a patit nimic.intre timp l-a sunat pe tatal sau sa vina la locul accidentului.am asteptat impreuna cu el vreo 5 minute sosirea tatlui sau,insa vazand ca nu mai ajunge si grabindu-ma sa ajung la servici i-am sugerat sa urce alaturi de mine in masina si sa mergem impreuna la mine la servici asteptandu-l pe tatal sau acolo.el a refuzat si am cazut de comun acord sa vina ulterior dupa mine la locul de munca impreuna cu tatal sau eu lasandu-i adresa respectiva.ulterior ei nu au mai venit ci din contra s-au dus la politie depunand plangere penala ca am parasit locul accidentului.apoi peste vreo 3 ore au venit cei de la politie aducandu-mi la cunostinta toate aceste acuzatii.ce pot sa fac ca sa demonstrez ca nu am fugit de la locul faptei si ce m-i se poate intampla,avand in vedere ca prima declaratie care a fost verbala la politie partea vatamata a spus exact cum s-a intamplat iar apoi la declaratia scrisa a declarat ca nu am oprit si ca am fugit de la locul accidentului?