avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Activitate crissniko

Activitate crissniko

Răspuns la discuția drepturile copilului
inca altceva ,daca eu nu as dori sa il trec totusi pe numele lui ,se poate sa beneficiez de intretinere a copilului din partea lui ??
Răspuns la discuția drepturile copilului
multumes pt raspuns ,am inteles dar am o alta problema ...nu as dori ca el dupa sa poata avea o portita sa imi poata lua copilul ,chiar daca eu dovedesc ca sunt in masura si indeplinesc toate conditiile pt copil. asta ma intreseaza cel mai mult in afara de tot ,sa nu poata un maine sa imi ia copilul
Răspuns la discuția drepturile copilului
ok ...am inteles ..dar el nu isi doreste recunosterea copilului.. eu cum ar trebui sa procedez in acest caz??? nu imi doresc sa il recunosca ..ma intereseaza in caz de eu l-as da in judecata ,ce drepturi ar avea copilul.multumesc
Salut , urmeza sa am un copil dintr-o relatie cu un cetatean italian.Numai suntem impreuna ,nici casatoriti legal nu am fost .eu am preferat sa vin sa nasc in romania ,relatia noastra nu a mers....m-ar interesa ce drepturi ar avea copilul meu in caz de intretinere din partea tatalui... si ce drepturi ar avea el asupra copilului ,imi este frica sa nu imi poate lua copilul .pe el nu il intereseaza intretinerea copilului ... asta in caz de eu as decide sa il dau in judecata ,ce drepturi as avea ???