avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Activitate patrunjel

Activitate patrunjel

Discuție somaj
as dori sa stiu va rog sa-mi spuneti dupa 19 ani de munca si un salariu de 7mil. vechi an cartea de munca cat este indemnizatia de somaj?.Si cate luni am dreptul?Va multumesc de deranj
Răspuns la discuția dupa faliment iau somaj?
da am 12 luni lucrate la el am mai mult dar ne tot duce cu salariu. Luni a spus ca ne da cartile de munca sa mergem la somaj.Dar ne ingrijoreaza salariile sunt persoane ce nu lea primit di dec. anu trecut.Si pe foi de boala . ce pot sa fac an cazul acesta daca nui primim la zi bani ca dupa cum credem nu ai vedem .A venit si lichidatoru la firma e an insolventa din 8 Martie. Ce mai putem face an cazul acesta? Va rog.X-(
Patronu a dat faliment nea tinut an preaviz 15 zile fara sa stim si an ultima zi a spus ca a anchis firma.A ancheiat cartile de munca azis ca ne da somaz.Dar el nu afacut platile salariale pe ultimele 2 luni.Antebarea mea este mai primesc salariu an cazul acesta? El promite ca deschide alta firma cu alt nume si ne angajeaza de la somaj. Nu stiu prin ce motive ar mai putea so faca daca el anca nu nea dat salariile ce ni se cuveneau? Mai putem?X-(:">