avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Activitate Dragut Loredana

Activitate Dragut Loredana

imi cer scz ca nu am precizat tot,insa m-am grabit.niciunul din ei nu au cazierul patat,ei sunt la prima fapta.ancheta a fost incheiata deoarece ei au recunoscut tot ce aveau de recunoscut,ba chiar au spus si de unde aveau acea bancnota,respectivul acum fiind de negasit.pentru barbatul bolnav, au fost aduse toate dovezile posibile pana si livretul militar i-a fost respins datorita bolii.mai mentionez ca este administratorul unei firme de constructii,iar ceilalti 3 sunt angajati cu carte de munca.
un grup de 4 baieti au fost prinsi pentru plasare de bancnote false, mai precis una sg de 100 de lei..au fost arestati pe sectie pana la proces..unde judecatorul le-a dat mandat de 20 d zile.in urma deciziei judecatorului parchetul a facut recurs pentru a le prelungi mandatul la 29 de zile.la recurs hotararea a fost ca cei 4 sa ramana pentru 20 de zile arestati pe o sectie din capitala.la cateva zile, dosarul a fost inchis deoarece inculpatii si-au recunoscut faptele iar ancheta a luat sfarsit.ieri,5 martie a avut loc procesul de dinaintea finalizarii mandatului (precizez ca mandatul de 20 de zile se inchide pe data de 10 martie) in care judecatorul a hotarat impreuna cu procurorul sa le mai dea un mandat de 60 de zile..transferandu-i la penitenciarul Rahova:((.marti va avea loc recursul..insa imi este foarte teama sa nu ii trimita pe penitenciar.as dori sa stiu daca pentru acest caz s-ar putea da pedeapsa cu suspendare..si daca ar putea fi eliberati la sfarsitul mandatului de 20 de zile..mentionez ca am discutat cu multi avocati in aceasta perioada si ma asigurau ca vor iesi, ca acest mandat de 20 de zile este mai mult o lectie, o invatare de minte, insa acum cred ca ma imbatau cu apa rece..deoarece mi-am pierdut toate sperantele.de aceea as dori un raspuns si din partea dvs.si inca ceva,unul din baieti in varsta de 25 de ani sufera de o boala pe fond psihic numita Nevroza Isterica in Context Psiho-Traumatizant (NU ESTE NEBUN)insa la emotii puternice face niste crize din care isi poate reveni numai cu ajutorul calmantelor puternice,perfuzii si etc.va multumesc mult.astept raspuns