avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate lungu nicolae

Activitate lungu nicolae

Am avut un credit executat,după ce am achitat,am primit de la executor executare pe alta suma ce a spus că reprezintă dobânda?e corect?
După cât timp un credit este restant și pe ce perioada se poate pune penalități?am accesat un credit de nevoi personale, de 3500,prima luna am fost în concediu fără plata apoi în șomaj tehnic,urmând sa plătesc 8500.
La cati metri de o cetate obiectiv istoric,se poate construi?
Construcție lângă cetate
Cum poate Orange să recupereze o creanță pe firma dacă firma e suspendata
Pentru intabulare gratuita, cadastru,ce acte mai am nevoie pe lângă act de vânzare cumpărare a terenului?
Răspuns la discuția Cadastrare
Credeam ca imi va raspunde la intrebare cineva care are habar de aceasta speta.nu sa primesc lectii de avocatura.Credeti ca un om de rand cunoaste acesti termeni care se folosesc in instante?Credeam ca e un site care ajuta omul simplu sau e facut doar pt cei intelepti ca sa isi mai schimbe pareri
Răspuns la discuția Cadastrare
La rupea se cadastreaza terenurile gratuit.functionarii au fost instruiți de actele care trebuie prinse la dosar.mie imi cere copie după titlu de proprietate al terenului act de partaj pe teren certificat de moștenitor.Eu după ce sa făcut partajul după decesul tatălui am cumparat partiile unor moștenitori făcând la notar act de vanzare cumpărare terenul fiind intabula de 11 ani timp in care plătesc impozit.Acum imi cere de la primărie acele acte care le-am menționat la început.e normal?
Răspuns la discuția Recuperare creanta
Cand intervine prescripțiea?
Am un credit de la o bancă. Este legal actualmente sa intervină o firmă de recuperare care a cumparat creanta?