avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Activitate doru comanici

Activitate doru comanici

Buna ziua,

As vrea sa stiu ce receptie fac la fiecare adeverinta sau factura la colectare fier vechi ,cata vreme eu nu stiu cu ce pret voi vinde la centru care achizitioneaza.Pretul la beneficiar este dat de curs dolar si bursa fierului. Ca exemplu eu stiu ca astazi pretul este de x dolari/tona ,iar maine este x dolari-5.Eu strang timp de 10 zile iar in acest timp pretul variaza.Cu ce valoare ma inregistrez la receptie?
E posibil sa fac pe 300 usd /tona 3 zile,iar dupa inca doua pretul scade la 295usd.
Totodata ma intereseaza daca intre doua societati una care colecteaza iar cealalta vinde se opreste numai 3% fond mediu?
Stiu ca la achizitie de la persoane fizice se opreste 3 si 16 % fond mediu si impozit.pentru achizitie fier vechi,iar intre doua societati decat 3% fond mediu.
Ce regim are colectarea de la persoanele fizice si juridice la colectare pet,electronice si maculatura?


Buna ziua,

As fi interesat de amenajarea unui lac de pescuit.Doresc sa aflu ce masura pe Feadr trebuie accesata si daca se poate accesa ca start-up.
Buna ziua,

As vrea sa stiu daca pentru masura 312 trebuie sa faci dovada ca ai cei 30% cota de participare la finantarea unui proiect.


Cu stima