avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1629 soluții astăzi
Forum Activitate rusine

Activitate rusine

in seara aceasta am fost la [hipermarket], am savarsit o fapta rusinoasa. am sustras doua articole. la iesire din [hipermarket], am fost retinuta de un agent de securitate, care m-a dus intr -o camera si m-a pus sa descarc toata geanta. a completat un proces verbal in care a trecut datele mele (nu i le-am dat chiar corecte, am mentionat gresit cnp). in procesul verbal. pe langa bunurile sustrase de mine, a adaugat si un altul, pe care l aveam in geanta. de teama si frica, in situatia jenanta in care eram, pt prima oara in viata (in conditiile in care am o fct si un anumit statut) eram in stare sa platesc tot raionul. oricum, dl de la paza, mi-a intocmit acest "proces verbal", si m-am dus sa platesc la casa. am achitat produsele, si am plecat. Nu mi s-a facut copie dupa buletin, si nici nu mi s-a dat bonul de la casa. in aceste conditii, considerati ca va fi anuntat politia? mentionez ca dl de la paza, discret mi-a spus sa las, banii ce ii mai aveam in portofel acolo. Mi-a spus ca acest proces verbal nu va ajunge la politie. dvs ce credeti? va ajunge acea hartie la politie? imi este frica, deoarece imi dau seama ca a fost cea mai mare prostie pe care am facut o, si as putea sa pierd cariera si tot. In viata mea nu o sa mai repet nesabuinta asta... multumesc pentru raspuns si va felicit pentru ca existati.