avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Activitate mady13

Activitate mady13

Multumesc pt.raspuns. Partajul a inceput, dar nu stiu cand se va incheia, avand in vedere ca sunt in procese cu el de atatia ani. Amiabilul iese din discutie - nu mi-a platit nici acum cheltuielile de judecata. Nu stiu cum sa mai actionez ca sa nu mai ajung in instanta. M-am saturat deja de 5 ani prin tribunale.
Concluzia este ca el poate face absolut orice ( sa nu-mi plateasca banii, sa incaseze singur chiria de la apartamentul comun, etc.) si eu nu pot face nimic, nu?!!
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: acum cativa ani am divortat. In timpul casatoriei am achizitionat un apartament, acesta find pe numele amandurora. Dupa pronuntarea sentintei de divort am plecat din acel apartament si m-am mutat in alta parte. "Fostul" a schimbat yala ca sa nu mai pot avea acces, el si-a cumparat alt apartament, si pe cel "comun" l-a inchiriat ( nu stiu daca prin contract, desi nu cred), si bineanteles incaseaza chirie.
Intrebarea mea este :ce pot sa fac pt. ca va dati seama situatia nu imi convine. Nu avea nici un drept sa-l inchirieze o data ce sunt si eu proprietar. Vreau sa scot chiriasii afara din casa mea! Sa fac plangere la politie, sau unde?
Mentionez ca partajul inca nu s-a facut.
Multumesc mult,