avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Activitate Torros

Activitate Torros

Intrebarea este : De cate ori poate impozita statul aceeasi suma de bani ??

Ex.:

Eu ii dau unui prieten 10.000 lei. El ii da aceeasi suma de bani sotiei lui care la randul ei o da mai departe fiului. Aceasta "deplasare" a sumei initiale poate continua de N ori. Revenind la intrebare completam intrebarea cu faptul ca Statul poate impozita ACEEASI suma de bani pana cand impozitul primit de la cele N persoane pe la care aceasta suma a trecut pana se depaseste efectiv suma trimisa????
Buna ziua! Sper ca postez unde trebuie sunt nou in acest forum(site). As dori sa-mi fac un server privat de metin2. Serverul va fi gazduit de o firma specialiazata de hosting, va avea un forum in care sa fie postate si reclame de la firmele care doresc acest lucru. Acum intervine si dilema mea. Jocul original de tip MMORPG are posibilitatea de a fi jucat gratuit dar unele facilitati speciale sunt platibile prin plata online sau intr-un anumit cont. Daca imi fac acest server privat care este baza legala pt aceasta si cum pot sa fac acest lucru LEGAL(justificarea platilor, hostingului, a reclamelor de pe forumul jocului. etc.). Va rog frumos sa ma ajutati sau macar sa-mi indicati cu cine ar trebui sa ma sfatuiesc din punct de vedere legal pt acest lucru. Mentionez ca intern si international sunt N servere de acest gen care functioneaza de multi ani. Pe mine ma intereseaza sa fac acest lucru legal. Va multumesc anticipat !!!