avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1262 soluții astăzi
Forum Activitate nicco

Activitate nicco

va multumesc mult. eu aveam pentru contabil IA un salariu de 813 dupa aplicarea celor 20% a fost 1017 suma ce se incadra intre limita minima si maxima din grila pentru economist IA.
explicatia celor de la resurse umane a fost ca nu am vechime in specialitate. pentru mine termenul de specialitate se refera la contabilitate
oricum sunt fff incantata de promptitudinea si claritatea raspunsurilor
multumesc mult
multumesc pentru promptitudine dar am uitat sa va spun ca promovarea mea a fost in septembrie 2008 deci atunci nu era in vigoare legea 330.
si imi pune semne de intrebare aceasta promovare ca in aceeasi institutie secretara incadrata pe operator calculator a fost promovata dupa terminarea aceleiasi facultati (MFC) in economist I in august 2009.
multumesc mult !
Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti si mie daca promovarea mea a fost corecta din studii medii in studii superioare dupa terminarea facultatii MFC specialiazrea Contabilitate si Informatica de gestiune. Am fost promovata din contabil IA in economost II Vreau sa spun ca aveam la momentul promovarii o vechime in contabilitate de 15 ani si consider ca in conformitate cu OUG 115/2004 aprobat cu modificarile si completarile prin Legea 125/2005 privind salarizarea si alte drepturi ale personalului contractual din unitatile sanitare publice art 18(2) ,,Absolventii invatamantului superior de lunga sau scurta durata, care la data trecerii pe functia corespunzatoare studiilor absolvite erau incadrati pe functii cu nivel de studii inferior specifice domeniului in care a absolvit studiile universitare se incadreaza in gradul profesional corespunzator studiilor absolvite la care se asigura o crestere de pana la 20% a salariului de baza avut,,. Eu consider ca trebuia sa ma incadreze pe economist IA . Va rog frumos sa-mi spuneti si mie daca am dreptate si daca da ce pot sa fac in cazul in care cei de la resurse umane refuza sa ma incadreze corect.
Va multumesc!
buna ziua. va rog frumos sa-mi spuneti cum se poate dezbate o succesiune in cazul in care pe titlu de proprietate (titularul fiind tatal care este decedat din 1980) sunt 4 mostenitori dintre care unul in viata .la unul din mostenitori care este decedat nu avem certificatul de deces si nu-l gasim nici pe baiatul dansei pentru a participa la dezbatere. cum se poate rezolva aceasta situatie
multumesc mult !:(