avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate mangusta4me

Activitate mangusta4me

am fost si eu victima excrocilor din timisoara ( aka adp si comunitarii) , mi-a fost ridicata masina desi nu era nici un indicator in zona .
am fost la ei si citez pe idiotu de servici ,, desi nu am voie sa va arat poze - haideti sa vedeti o poza ,, poza respectiva avea masina mea in care ,,bloca,, o masina

desi traim in romania nu stiu sa fie lege in care sa ai voie sa mergi pe trotuar sau sa pui indicatoare ilegale in pomi

mentionez ca masina mea era in dreptul unei alei dar alea era cu borduar (nu era nimic in zona respectiva care sa imi interzica sa stationez) adica pentru pietoni nu pentru masini (au intradevar 2-3 persoane garaje acolo - nu stiu daca legal ) deci nu aveam de unde sa visez ca aleea respectiva este folosita de masini

cand am vrut sa iau masina am crezut ca a fost furata si m-am speriat- noroc ca sunt tanar dar daca era cineva cu probleme cardiace

cand am intrebat cat trebuie sa platesc - 700 ron - ceea ce mi se pare f mult in conditiile in care dupa ce ca au facut un abuz mai si au preturi nesimtite

cum pot sa ii dau in judecata ? pe ce lege ? am citit ceva de abuz de incredere - se aplica la caz ?

daca platesc amenda - pot sa contest ca nu a fost dispusa ridicarea de catre politia rutiera ci de catre comunitari? ( masina nu pot sa o las ca am nevoie de ea la munca)

multumesc
As dori sa stiu cat trebuie pastrate, in arhiva proprie a unui spital, documente statistice si documentele raportate .