avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1764 soluții astăzi
Forum Activitate georgian@

Activitate georgian@

am inteles de ce am acte am nevoie va multumesc dar nu am nevoie de avocat nu ?
vineri 2 aprilie am fost lovita usor de un renault kango in intersectia de la doamna ghica eu venind dinspre colentina am vrut sa virez stanga spre baicului fiind semaforul verde precizez ca eram pe a doua banda si ca ambele benzi de langa sensul giratoriu sunt pentru stanga pe banda din stanga cea de langa sens a venit cu o viteza f mare renaultul respectiv care nu a virat spre stanga si vroia sa mearga inainte spre obor nemai avand ce sa faca a intrat in coliziune cu mine eu am tras stanga cat am putut si el dreapta nu a vrut sa isi recunoasca vina si am mers la politie acolo un politist atat de ....la intrebat la ce firma lucreaza si baiatul care m-a lovit a spus ceva de calculatoare politistul ia spus ca are o imprimanta de reparat si asta a fost toata discutia cu respectivul baiat care ma lovit apoi eu impreuna cu un martor care a fost in masina cu mine m-am chinuit sa ii explic cum sa intamplat si ca in respectiva intersectie erau camere video dar degeaba politistul o tinea intruna ca e vina mea pentru ca am schimbat directia de mers adica art 54 din codul rutier abia dupa ce a intrat si martorul a spus ca si el e de vina pentru neincadrarea pe banda corecte directiei de mers si ne-a dat amenda la amandoi 240 ron pt ca ne-a incadrat la culpa comuna AS DORI SA STIU DACA DEPUN CONTESTATIE UNDE TREBUIE SI CE ACTE AM NEVOIE ACCIDENTUL A AVUT LOC IN SECTORUL 2 MAI VREAU SA VA INTREB DACA IMI TREBUIE AVOCAT PENTRU CONTESTATIA ASTA ? va multumesc
va multumesc pentru raspunsuri am inteles in mare dar totusi daca parintele nu ar stii ca lucrez cu carte de munca ma-r ajuta cu ceva ? nu cred ca ar mai vrea sa imi dea pensia daca ar sti ca m-am angajat dar totusi in ziua de azi e f greu sa traiesti cu o pensie de intretinere fara niciun alt ajutor tin sa precizez ca hotararea este definitiva pana la varsta de 25 de ani si nu cred ca este specificata forma de invatamant pe care sunt obligata sa o urmez dar o sa ma transfer de anul viitor la zi pentru orice eventualitate inca o data va multumesc
sunt studenta in anul 2 la o facultate particulara la forma de invatamant fr si beneficiez de o pensie alimentara din partea unuia din parinti as dori sa stiu daca ma angajez cu carte de munca la program full time as putea sa mai beneficiez de aceasta pensie alimentara?