avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate TUNDEENY

Activitate TUNDEENY

Răspuns la discuția SOMAJ
daca depun dosarul in luna asta in mai primesc ajutorul de somaj as dori sa va mai intreb ce suma este vorba dac am 1 an si o luna de cotizare la ultimul loc de munca
Răspuns la discuția SOMAJ
da decizia 0125.01.2010 va multumesc o sa ma duc la itm sami iau copie
Răspuns la discuția SOMAJ
carnetul il am deci merg la itm cu carta de munca si cer o copie dupa decizia de concediere
Răspuns la discuția SOMAJ
ce pot face in acest caz multumesc frumos
Răspuns la discuția SOMAJ
eu in afara de preavizul acela nu am alceva nici o decizie acest preaviz are un nr si cu data probabil e un nr de inregistare dar nici decum de la itm el imi mai poate da dup[a atata timp eu am fost in concediu medical de la dta de 24 dec pana pe 8 ian 2010 iar el preavizul mi la dat 28 12 2010 pana pe 18 01 2010 stiu ca nu e legal asa ceva si deci cu hartia asta nu ma pot duce si el daca refuza sami dea alta ca presupun ca nu mai are cum cu data aia din ian sa fie inregistrat la itm
Răspuns la discuția SOMAJ
multumesc as mai dori sa va intreb ceva eu am fost data afara in ianuarie dar abia acum sa catadicsit sami dea cartea de munca care e inchisa cu 25 ian si vizata la itm as dori sa stiou ce acte imi mai trebuie ptru dosarul de somaj si adresa unde trebuie sa merg stau in sectorul 3 mar mai interesa daca miar mai trebui alte acte de la patron in afara de decizia de preaviz si cartea de munca care pare in regula incheiata si inregistrata la itm multumesc
Discuție SOMAJ
BUNA ZIUA AS DORI SA VA INTREB CEVA AM FOST DATA AFARA DE LA ULTIMUL LOC DE MUNCA CU O VECHIME 1 AN SI O LUNA CU LIT1 ART 65, AS VREA SA VA INTREB DACA POT BENEFICIA DE SOMAJ AS DORI SA VA ZIC CA MAI AM SI UN AJUTOR DE HANDICAP GRADUL 2 ASTEPT RASPUNS URGENT