avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate classicsoul77

Activitate classicsoul77

Răspuns la discuția Dosar penal
merci mult pt raspuns :d
Răspuns la discuția Dosar penal
Chestia aia s-a intamplat pe 22 martie,knd am dat si declaratia la politie ,si ma gandeam k in maxim o luna o sa-mi vina citatia aksa.
Acuma nush la ce sa ma astept :D
Răspuns la discuția Dosar penal
Nu am cum sa fac dovada lipsei mele din localitate cu acele bilete de transport ,de care vorbiti, pt ca voi pleca cu mashina.:(
Răspuns la discuția Dosar penal
Mai am o intrebare. In cazul in care nu voi fi acasa atunci cand imi va veni citatia aceea acasa,si nu ma voi putea prezenta deoarece nu voi fi in localitate,ce se va intampla?? spun asta pentru ca in fiekre zi ma astept sa o gasesc in posta dar nu se intampla,iar eu pe 7 aprilie voi fi plecata din localitate,pana pe 12 cred.
Nu exista un anumit termen de solutionare a cazului??:-/
Răspuns la discuția Dosar penal
Da,asha este,a fost prima fapta de acest gen,nu am mai avut probleme,mi-am recunoscut vina si am colaborat formal cu organele de cercetare.
Adik,vreti sa spuneti k voi scapa doar cu amenda,iar cazierul nu imi va mai fi patat?? Dhoamne, ce bine ar fi :D
banuiesc ca mi-au facut dosar penal,deodata ce mi-au luat amprentele,mi-au facut poze din profil....etc. exact k la o criminala,nici nu stiti ce josnic m-am simtit.
In fine,am trecut peste.Acum ma intereseaza ce va urma...
Merci mult pt raspunsuri:D
Răspuns la discuția Dosar penal
Este vorba de 2 oje,luate dintr-un Hipermarket ,in valoare de 30 lei pe care le-am si achitat apoi.
Răspuns la discuția Dosar penal
Pai momentan astept sa-mi vina aksa "invitatia" la politie,apoi nush ce se va mai intampla, ma astept si la o amenda usturatoare :D
Discuție Dosar penal
Am si eu o intrebare in legatura cu dosarele penale.
De exemplu dak ai savarshit o infractiune,de exemplu: furt ,nu deosebit de grav,peste o perioada de aprox. 6 luni ai cazierul curat?
Astept un rasp. Merci!!!:D