avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1726 soluții astăzi
Forum Activitate arhimede

Activitate arhimede

Răspuns la discuția nelamurire
Domnule Radu Alexandru, eu am adresat o intrebare si am cerut un ajutor,....dar cum de obicei cand ceri ajutor primesti o intrebare de genul: (de ce sa te ajut?) ...nu ma mira atitudinea dumnevoastra ca mi-ati raspuns cu o alta intrebare,....viata nu e roz pentru toti poate pentru dvs e cam roz........chiar credeti ca toti ne permitem avocat din faza de up...si in plus nici nu stiu ce e up. si am fost doar la audiere nu ati citit cu atentie....nu ma ajuta rsp dvs dar va multumesc oricum multe SUCCESURI
Răspuns la discuția nelamurire
in luna ianuarie sau februarie am fost in parcul A.i Cuza cu doi prieteni,....si am fost legitimati de politie .Asupra noastra sa gasit o 0.2 sau 0.3 de marijuana ,atunci am fost dusi la sectia de politie unde am fost amprentati si fotografiati pentru prima data,...nu am cazier dosar sau altele si nici probleme cu politia .....iar acum 3,4 zile am fost chemat la politie pentru audieri,in legatura cu cele povesie. amprentele de pe carcasa unui geam de la oglinda unei masini se aseamana cu amprentele mele. si reclamatia este facuta de posesorul auto. politistul mi-a pus cateva intrebari am dat declaratie si a zis ca sa intamplat vara trecuta sau acum doua veri si ma intrebat daca recunosc masina numerele sau posesorul, eu nu cunosc si nici nu imi aduc aminte cand sau unde am atins masina am zis unde lucream, pe unde umblam etc. si in plus nu ma ocup cu asa ceva si nu reprezint niciun pericol pentru societate, sincer nu imi pot aduce aminte locul sau io stiu ce de acum 2 ani, daca se ajunge la penitenciar imi vor distruge viata,.....am servici si pe unde am lucrat nu am facut probleme ba chiar in unele locuri am fost de incredere,.....am doi parinti o sora si ar fi aiurea sa.......... dupa declaratia data in fata comandantului sau ce era......am intrebat ce se intampla, gandinduma la seara din parc, cu posesia de marijuana ,si mi-a zis ca un om care e nevinovat nu pune atatea intrebari ca ce vreau sa ii schimb parerea despre mine adica ...., are o parere buna. si mi-a zis ca o sa ma cheme peste o sapt. doua,cam atat. Va multumesc
Răspuns la discuția nelamurire
amprentele au ajuns dupa ce am fost dus la secie pentru verificari , si ei spun ca oglinda a disparut acum o vara sau doua
Răspuns la discuția nelamurire
adica amenda, inchisoare? .....
Răspuns la discuția nelamurire
si in plus nu cunosc masina si numerele nu imi pot aduce aminte in ce imprejurari m-am atins de masina, cred ca daca arunc pulbere pe o masina gasesc sute de amprente ?
Răspuns la discuția nelamurire
dar daca nu imi permit sa platesc un avocat, ce se poate intampla in cel mai rau caz? ......cum am mai zis nu am antecedente cazier dosar penal, am raspuns unde lucram pe unde umblam cu ce ma ocupam ?
Discuție nelamurire
Buna ziua, am si eu o problema: Zilele trecute am primit o citatie de la politie ,pentru audiere, am fost si mi sa spus ca mi sau gasit amprentele pe carcasa unui geam de la oglinda unei masini fapta care spun ei sa intamplat acum o vara sau doua veri, eu lucrez nu fur din masini si nici oglinzi auto, e posibil ca amprentele sa imi fi ajuns pe carcasa intamplator, am fost pus sa dau o declaratie in urma unor intrebari adresate de politist si mi sa spus ca o sa ma cheme peste o saptamana doua la audieri, ce se poate intampla? nu am antecedente ,cazier dosar penal.....