avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 746 soluții astăzi
Forum Activitate nickboss29

Activitate nickboss29

am dat cuiva acum 2ani si 7luni 100mil.lei vechi si am facut o hartie la notar ,in care se specifica ca daca in caz de neplata a banilor la un an de la imprumut se va aplica o dobanda de 1%pe zi,pana in ziua restituiri,acum sunt in proces cu respectivul caruia i-am imprumutat banii si anumiti avocati au spus ca s-ar putea sa nu imi mai pot recupera baniichiar daca am acel act notarial. este posibil asa ceva.....ca ma sfatuiti. va multumesc
dar cati minori cu handicap sunt proprietari de imobile sau ati auzit de minori proprietari[poate cazuri izolate] legea ar trebui intepretata si altfel cat mai in favoarea copiilor cu dizabilitati
buna ziua copilul meu are grad de handicap grav si avem niste scutiri la impozitul pe cladire si teren dar nu se pot aplica deoarece nu este trecut ca proprietar .mentionez ca stam in casa socrilor mei.putem beneficia de aceste scutiri sau nu?va multumesc
va rog lamuritima eu nu em lucrat nicaieri niciodata dar acum sunt angajata de primarie ca asistent personal al copilului meu am 2saptamani de cand mi s-a facut angajarea mai avem si alte drepturi
buna ziua sunt mama unui baietel de aproape 6ani incadrat in grad de handicap grav si as dorii sa stiu ce drepturi banesti are..mentionez ca sunt angajata ca asistent personal al copilului de primarie [de 1 luna sunt angajata]