avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Activitate AndreeaDaria

Activitate AndreeaDaria

Răspuns la discuția testul de paternitate
Multumesc mult ! pai si...pentru ce il da in judecata initial? pentru a-si recunoaste copilul? care e primul pas?
Buna!
Am si eu o nelamurire si va rog respectuos sa ma scoateti din ceata, ca sa zic asa. M-am oferit sa botez un bebe care s-a nascut acum 3 saptamani, am cunoscut-o pe mamica lui intamplator la o inmormantare si am ramas impresionata de situatia ei....18 ani,ramasa insarcinata fara voie,fara sa-si dea seama, cu un baiat de prin satul ei de aceeasi varsta ....fff saraca...tatal nu doreste copilul,nici nu vrea sa auda de el...parintii ei nu voiau sa o primeasca cu bebe acasa ,o sfatuiau sa-l abandoneze in spital...etc......am contribuit "benefic" ca sa zic asa...au accepat parintii nepotul,au primit-o cu el acasa....intr-un final copilul a ramas la sanul mamei asa cum este si normal. Dar tatal tot nu vrea sa auda de bebe si nu l-a recunoscut la nastere . Mama copilului vrea sa-l dea in judecata pentru pensia alimentara . Acum vine si intrebarea ...cine plateste testul de paternitate? reamintesc ca mama este f saraca , n-are nici hrana necesara ei pt a alapta d`apai cateva milioane pt test...
Astept raspuns
Multumes anticipat