avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 991 soluții astăzi
Forum Activitate naf

Activitate naf

Răspuns la discuția datorii
din ce am discutat cu ei nu le convine sa le dau o suma propusa de mine respectiv 200lei ei vor mai mult iar cand leam spus sa ma deas in judecata nu prea lea convenit sa stabileasca instanta suma de plata
Răspuns la discuția datorii
nu am nimic pe numele meu si din cate am inteles nu le convine sa le dau o suma modica eu leam propua sale dau 200lei pe luna dar ei vreau minim 5 00 de lei apoi leam spus sa ma dea in judecata si sa stabileasca instanta suma si mau luat cu usurelul spunandumi ca nu trebuie sa ajungem pana acolo ci sa na intelegem amiabil.
Discuție datorii
am facut un credit la un neam de al meu care nu a mai platit de un an si ceva si acum ma streseaza cei de la eos .leam explicat care este situatia dar aia de la eos bat campii si din cate imi dau seama nici nu prea se pricep datoria este la b.c.r. si ei miau comunicat ca trebuie sa platesc la eos deoarece au vandut dosarul pentru ca de un an si 4 luni nu sa efectuat nici o plata la credit ce ma sfatuiti sa fac sa platesc sau sa astept sa se prescrie datoria si la cat timp se prescrie aceasta datorie.