avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate FlorinVFlorin

Activitate FlorinVFlorin

Buna ziua , pe data de 24.03.2010 am intrat intr-o dubita alba care a iesit cu spatele fara sa se asigure dintr-o parcare la 2-3 m in fata mea , nu am avut cum sa il evit.Vinovatul avea RCA la Carpatica,am fost la biroul lor de daune si ne-au chemat a2a zii pe 25.03 cand s-a deschis dosarul.M-au tot dus cu vorba ca dosarul a fost aprobat si sa vin in urmatoarele zile ptr a imi inmana in scris acceptul de plata ptr daunele masinii.Astazi 08.04.2010 am fost la ei ca sa aflu ca ieri dosarul mi-a fost respins pe motiv ca lucrurile nu stau de fapt cum am relatat eu si vinovatul,ca de fapt eu am intrat in aceea dubita , nu ea in mine , e la mintea cocosului ca eu am intrat in ea ...alt motiv fiind ca pe capota masinii ( de culoare neagra) pe care o conduceam apar urme albe de vopsea.Agentul din Constanta ma intreaba ce culoarea avea dubita si ii spun ca ALBA , nu ii vine sa creada , ia dosarul si se uita pe pozele masinilor si il bufneste rasul.Am fost chemat Marti ptr a solicita o reevaluare a dosarului care spun ei ca dureaza 3 zile.
Chiar nu avem ce sa le facem la acesti idioti ?