avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1345 soluții astăzi
Forum Activitate MisuN

Activitate MisuN

Buna ziua,
Am un credit la o banca si n-am mai reusit sa-l platesc din august 2008, iar azi am mers la banca sa vad in ce stare se afla dosarul meu in legatura cu creditul. Am aflat din pacate ca Banca a cesionat Creditul catre o firma de recuperari numita Cred..... din decembrie 2008. Eu pana acum n-am primit nici o notificare nici din partea bancii si nici din partea celor de la firma de recuperari. Am inteles ca nu sunt deloc flexibili in a negocia plata datoriei. Eu abia mi-am gasit de munca, iar sotia inca este somera si banii de a achita intreaga suma este imposibila din prima. Suma care a plecat de la BCR este de 22500 RON. Cum trebuie sa procedez in a purta o discutie cu ei pentru o esalonare a datoriei pe un termen mai lung?
Stima
Buna ziua, Am o firma cu activitate din 2006 si din probleme personale incepand cu 2008 n-am mai putut sa-mi achit datoriile catre stat . Mai exact n-am mai depus bilantul incepand cu anul 2008 si am ajuns cu datorii de aproape 30.000 ron catre stat. Cum sa procedez sa cedez sau sa vand firma neavand aceasta suma de achitat catre stat?