Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperari Debit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperari Debit

Buna ziua,
Am un credit la o banca si n-am mai reusit sa-l platesc din august 2008, iar azi am mers la banca sa vad in ce stare se afla dosarul meu in legatura cu creditul. Am aflat din pacate ca Banca a cesionat Creditul catre o firma de recuperari numita Cred..... din decembrie 2008. Eu pana acum n-am primit nici o notificare nici din partea bancii si nici din partea celor de la firma de recuperari. Am inteles ca nu sunt deloc flexibili in a negocia plata datoriei. Eu abia mi-am gasit de munca, iar sotia inca este somera si banii de a achita intreaga suma este imposibila din prima. Suma care a plecat de la BCR este de 22500 RON. Cum trebuie sa procedez in a purta o discutie cu ei pentru o esalonare a datoriei pe un termen mai lung?
Stima
MisuN, utilizator
Interventie moderator

Stergeti, va rog, din mesajul dvs., denumirile societatilor implicate in discutie.
daca aveti bunuri in proprietate, ar fi bine sa luati dvs legatura cu acea firma de recuperari si sa negociati termenii si perioada de returnare,( de regula, acestia nu dau mai mult de un an) pentru ca acea suma creste.
faptul ca nu v-au contactat pana acum, in aceste cazuri, nu sunt semne bune