avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Activitate multimoak

Activitate multimoak

Am incercat sa iau legatura cu administratorii, dar nu mi-a raspuns nimeni, posibil erau ocupati. Oricum vreau sa primesc autorizatia la cateva fragmente, adica mai degraba sa scriu ideea articolului, dand link activ catre pagina exacta de unde a fost preluat articolul. Pana la urma pe cine sa contactez?
Răspuns la discuția Incredintarea unui minor
Va multumesc din suflet pentru raspunsurile profesionale pe care mi le-ati dat! =D> Voi incerca sa fac tot ce imi sta in putinta sa rezolv intr-un fel cu banii si sa incep procesul cat mai repede!:thumbup:
In urma raspunsurilor dumneavoastra acum stiu exact ce am de facut si ce nu. Sunt lamurita pe deplin;) :offtopic:
Răspuns la discuția Incredintarea unui minor
Nu pot cere ajutor public judiciar. Fiecare cap de membru beneficiaza de 10 milioane pe luna, dar sunt foarte multe datorii la banci pe numele tatalui si din acest motiv am specificat ca nu sunt capabila sa-mi platesc procesul. Ar avea vreo relevanta sa Incerc sa inaintez procesul si sa prezint eventuale hartii de la banci cu toate datoriile si sa se arate ca in fiecare luna sunt platite acele sume? Ca prin acest lucru banii ramasi pe luna sunt in jur de 5 sau 6 milioane la cei 4 membri ai familiei mele.
Exista aceasta sansa sau ajutorul public judiciar nu include si datoriile catre banci?
Am trait in concubinaj cu un baiat timp de 2 ani si jumatate. M-am mutat la acel baiat atunci cand am nascut copilul lui.Varsta mea cand am nascut era de 18 ani si jumatate si el avea 23 de ani.Copilu este recunoscut de tata.

Cat am locuit cu el am fost victima unor batai spectaculoase, am si un certificat medico-legal.

In prezent eu locuiesc la tatal meu impreuna cu fetita mea.Acum am 22 de ani si fetita mea are 3 ani. Initial s-a stabilit de comun acord ca fetita sa stea si la mine si la familia tatalui ei in egala masura. Eu nu am servici, sunt studenta la o faculate din alt oras fata de cel in care locuiesc,la fara frecventa.

Legal nu am nici un venit, sunt intretinuta de familia mea si eu si copilul. Tatal copilului inca ma forteaza sa ma intorc la el spunandu-mi ca s-a schimbat, dar eu nu vreau pentru ca stiu ca vor continua certurile. Timp de un an de zile am stat numai in casa de frica sa nu ma intalnesc cu tatal fetei pe strada.Am iesit din casa doar in cateva week enduri cand trebuia sa ma prezint la examene. ( Orasul in care locuiesc este foarte mic, aproape cat un sat si este foarte usor sa fiu gasita)

Nu-mi permit sa platesc un proces pentru a lua custodia fetitei mele si nici nu imi permit un avocat pentru consiliere juridica.
Tatal fetitei a consumat si pastile (de la psihiatrie unde a fost si internat pentru perioade scurte) in combinatie cu alcoolul.

Intrebarile mele sunt:
1.Sub ce forma pot scapa ca sa ies linistita din casa ?( nu-mi permit sa ma mut in alt oras)
2. Pot incepe vreun proces si sa castig custodia fetitei in astfel de conditii (lipsa serviciului )? Am vreo sansa sa ma prezint singura?
3.Certificatul medico-legal este valabil chiar daca l-am facut cu 2 ani in urma?
4.Daca este sa incep procesul cum pot aduce ca dovada ca tatal fetitei a fost internat la psihiatrie? Eu nu am nici o hartie care sa dovedeasca acest lucru, in schimb stiu la ce doctor a fost internat si la ce spital, dar doctorul nu-mi poate furniza astfel de lucruri. Instanta poate afla?
5.Ce sanse am sa castig custodia deplina a copilului? Pentru ca vreau ca eu si copilul sa parasim tara pentru cativa ani. Este vreo problema daca eu sunt cu cineva si daca ma casatoresc cu altcineva decat cu tatal copilului e posibil sa mi se ridice custodia?

Va multumesc anticipat! Sper ca nu v-am plictisit, dar va rog, cine stie sau cine a mai trecut prin asa ceva, sa-mi dea o informatie macar sa stiu la ce sa ma astept in continuare.
luiza2008 a scris:

Pentru aceasta problema cel mai bine este sa va adresati domnilor administratori ai site-ului,care va vor putea da un raspuns exact.:)



Off... Am postat un anunt pe facebook - ul lor si i-am intrebat unde pot contacta administratorii. Mi s-a raspuns pe forumul avocatnet.ro. Aici mi se spune sa-i caut, dau unde?#-o Stie cineva vreo adresa de email prin care ii pot contacta? Sau ceva prin care sa iau legatura cu ei? oriceeee:">
As dori sa aflu si eu daca pot copia articolele de pe acest site pe blogul meu cu conditia sa scriu dedesubt ca am preluat informatiile de pe site. Daca pot cu cine trebuie sa iau legatura ca sa ii cer acordul?:stunned::sorry: