avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 943 soluții astăzi
Forum Activitate AlexiaM

Activitate AlexiaM

Da, suna ciudat interpretare sentinta judecatoreasca, dar chiar exista aceasta problema pentru ca un judecator foarte "iluminat" a dat o sentinta pentru care nimeni nu stie sa-mi spuna cum se aplica. Pentru o mai buna intelegere a situatie va voi cita exact asa cum scrie in hotarare si anume " S-a dispus obligarea reclamantei-parate sa permita paratului reclamant sa aiba legaturi personale cu minorul in prima si a treia saptamana din luna, de sambata de la ora 10 pana duminica la orele 18, o saptamana de Pasti si de Craciun, 3 saptamani in perioada concediului de odihna si in ziua de nastere-17 mai si a numelui- 8 noiembrie, in anii impari, la domiciul tatalui parat."
Din punctul meu de vedere poate fi interpretata in orice fel vrem, iar tatal spune ca il ia in fiecare an 1 sap de Pasti si o sapt de Craciun, iar partea cu anii impari se refera doar la ziua de nastere si ziua numelui.
Precizez ca aceasta hotarare este irevocabila.
Actiunea de fond s-a judecat la Campina si apelul si recursul la Ploiesti.
Bineinteles ca apelul si recursul mi-au fost respinse, pt ca altfel nu se dadea o astfel de sentinta.
Din punctul meu de vedere judecatoarea de la Campina a fost partinitoare pe fata, s-a comportat de parca tatal copilului era victima si dupa cum vedeti din sentinta, nu se tine cont absolut deloc de copil(acum are 4 ani si locuieste cu mine in Bucuresti).Tatal copilului este din Prahova, iar nasa copilului este judecatoare in Ploiesti.
CE POT SA FAC IN ACEASTA SITUATIE?
DA VOI DESCHIDE O ALTA ACTIUNE CARE SE VA JUDECA TOT ACOLO SI UNDE EL VA FACE ACELEASI INTERVENTII(pt ca a facut interventii)