avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1662 soluții astăzi
Forum Activitate Adeleidis

Activitate Adeleidis

Răspuns la discuția Psiholog criminalist!?
Am mai gasit cateva informatii pe net desi sunt destul de confuze. Oricum o sa caut in continuare. Mersi inca o data!
Răspuns la discuția Psiholog criminalist!?
Multumesc ptr raspuns! Dar inca ceva: stiu ca daca imi doresc sa ma specializez pe acel domeniu al criminalisticii ar cam trebui sa urmez Facultatea de Psihologie in Bucuresti. Dar din diverse motive nu pot merge acolo inca. Prin urmare vreau sa urmez aceasta facultate la Timisoara. Dupa terminarea ei as vrea sa ma mut de tot in Bucuresti. Deci masterul il voi face acolo. Din cate am vazut pana acum as putea face niste studii postuniversitare in cadrul Facultatii de Drept pe specializarea Stiinte Penale si Criminalistica, nu?
Si neaparat acel master in criminalistica trebuie facut la o Academie de Politie??

Daca cineva imi mai poate raspunde la aceste nelamuriri il rog foarte frumos sa o faca! Multumesc.
Buna ziua tuturor.
Am si eu o nelamurire.
Cum trebuie sa procedez exact pentru a deveni psiholog criminalist?
Trebuie sa termin Facultatea de Drept specializarea Stiinte Penale si Criminalistica plus Facultatea de Psihologie sau invers? In ce ordine ar fi mai bine sa le fac?
Buna ziua tuturor.
Am si eu o nelamurire si am vazut ca s-a discutat aici cam ceea ce m-ar interesa, dar sunt putin confuza.
Cum trebuie sa procedez exact pentru a deveni psiholog criminalist?
Trebuie sa termin Facultatea de Drept specializarea Stiinte Penale si Criminalistica plus Facultatea de Psihologie? In ce ordine ar fi mai bine sa le fac?