avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 989 soluții astăzi
Forum Activitate slykruger

Activitate slykruger

Răspuns la discuția Detector gaz
Va multumesc pentru raspuns.
Răspuns la discuția Detector gaz
Buna ziua,
Ce inseamna in acest caz, ca O. nr.58/2004, O. nr.713/2004 si O. nr.2.496/2007 au fost abrogate prin O. nr.490/2009? Mai este obligatorie instalarea acestor detectoare?

Intreb acestea pentru ca eu m-am trezit cu contravaloarea unui astfel de detector inclusa in costul intretinerii, desi la mine nu a fost instalat un asemenea dispozitiv. Nici macar nu am fost instiintat...
Chiar si in cazul in care sunt obligatorii, cred ca nu pot fi obligat sa instalez un anume model, instalat de "o anume firma".. Stim cu totii cum ajung "anume firme" sa fie in linia intai.

Va multumesc anticipat.
Buna ziua,
Am platit taxa de prima inmatriculare in Decembrie 2007.
Este termenul de prescriptie 5 ani, mai pot recupera contravaloarea acestei taxe?

Va multumesc.
Voi incerca sa discut din nou, poate ca reusim sa trecem peste rautatea gratuita.

Va multumesc.
Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri.
Este vorba de un lift destul de mare, care-mi permite, daca am grija, sa transport bicicleta fara sa ating si murdaresc vreun perete. Am incercat sa discut cu persoanele in cauza, dar se pare ca e mai mult o problema inchipuita, "de principiu".. pur si simplu nu vor sa intru cu bicicleta in lift.
Se pare ca va trebui sa ma conformez..

PS - am o fetita de un an si jumatate, sper ca nu-mi vor lua in vizor caruciorul si tricicleta..

Inca o data, va multumesc.
Buna ziua,
As vrea sa stiu daca administratorul sau presedintele unei asociatii de locatari imi pot interzice sa folosesc liftul pentru a urca sau cobora bicicleta, la si de la etajul 6.

Va multumesc.