avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Activitate gheorgheanemona

Activitate gheorgheanemona

Citesc cu deosebit interes mesajele dumneavoastra. Imi sunt de real ajutor. Trebuie sa le ofer un viitor cat mai bun copiilor mei si nu in aceste conditii.
Incep deja sa privesc altfel situatia, multumesc.
BUna ziua,
am aflat ca sotul meu are o relatie cu o femeie, sau chiar cu mai multe, de cativa ani. Dar, de anul trecut am aflat de o anume relatie. Cand i-am cerut sa explice ce are de gand sa faca, tinand cont de faptul ca avem doi copii minori (gradinita), m-a amenintat cu divortul.
Este plecat si cate 3 zile de acasa. Vine doar cate o ora sa vada copiii si sa le aduca bani de mancare. Noaptea pleaca, cica eu as fi trebuit sa tac si sa nu cer explicatii celeilalte femei. Imi spune a a ales- o pe ea.
Va rog sa imi dati un sfat, eu pot sa il iert, pentru copiii, care sufera, dar el clar ca nu mai vrea asta. Nu au avut loc scandaluri in familia noastra iar acum sunt pur si simpu lasata in casa, cu doi copii mici, sa astept, dar nu stiu ce....
Sotul meu nu imi raspunde la nici o intrebare.
Ce as putea face, vreau sa fiu pregatita pentru ce ar putea fi mai rau.
Nu am primit nici o citatie. Cum aflu daca chiar a intentat actiune de divort? Am fost amenintata ca mi se vor lua copiii si ca voi fi lasata pe drumuri.
Ce drepturi am??

Astept un sfat din partea dvs.
Multumesc