avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Activitate iulia visan

Activitate iulia visan

nu facem parte din nici un sindicat. deci, unde ne putem adresa si cum ne ajuta L. 67/2007? multumesc.
p.s. salariile sunt f. mici, fara sporuri suplimentare si nu vad de ce consiliul local nu poate sa ne preia in alte departamente ale sale daca aici nu are nevoie de noi.
buna ziua,
va rog sa-mi oferiti si mie un raspuns concret la o problema.
lucrez in cadrul unei directii pt. sport cu contract individual de munca, pe perioada nedeterminat, personal contractual, cu studii superioare. aceasta este alcatuita din doua servicii: S.P.D., format din functionari publici si BAZA SPORTIVA (respectiv Sala Sporturilor), formate din personal contractual. Acesta cuprinde un nr. de 18 salariati, 13 la sala si 5 la sediu impreuna cu SPD. In data de 13.04.2010, in urma unui protocol semnat intre minister si primarie, sala a trecut in administrarea primariei. in protocol este specificat ca se preia doar personalul tehnic, nespecificandu-se nr. de persoane preluate de aceasta. In aceasta situatie, va rog sa-mi spuneti ce se intampla cu cele 5 persoane care lucreaza la sediul institutiei si figureaza pe statul de functii al bazelor sportive? este posibil sa ramanem fara serviciu, in conditiile in care nu stim ce inseamna "personal tehnic", asa cum scrie in protocol? Din cate stiu, exista o lege care protejeaza salariatii in acesta situatie, respectiv L. 67/2007. Ce ne sfatuiti sa facem, unde sa mergem si la cine sa ne adresam pentru rezolvarea acestei situatii? multumesc si astept cu interes.