avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 922 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters142315

Activitate ContSters142315

Răspuns la discuția vreau sa scot copilul din tara
Nu m-a interesat divortul pt ca locuiam cu parintii lui fara a avea posibilitatea de a ma muta.Acum ma intereseaza pt ca vreau sa merg la munca in afara sa imi pot lua macar o garsoniera a mea unde sa stau cu copilul .Pe fetita mea nu vreau sa o las in tara pt ca am fost nedespartite 11 ani.Multumesc pt sfaturi,mi-ati fost de mare ajutor.
Răspuns la discuția vreau sa scot copilul din tara
Multumesc tuturor.Daca imi acorda tutela il pot scoate din tara fara acordul tatalui,respectiv procura?Mentionez ca vreau sa merg la munca si sa dau copilul la scoala, acolo.Nu am adresa sotului si nici nu l-am cautat cu politia la insistentele familiei lui la care am si stat in toti acesti ani.Cei din familia lui sunt de acord sa ma ajute atat cat pot iar in strainatate merg la sora mea.
Buna seara!Copilul meu are 11 ani.Acum 10 ani tatal ei a plecat in strainatate si de atunci nu a mai dat nici un semn de viata.Am aflat prin telefonul fara fir ca ar fi bine.Intrebarea este:cum pot sa plec cu copilul din tara in conditiile in care nu am divortat si nu am cum sa iau legatura cu sotul meu pt procura?Sa il decad din drepturile parintesti,sa merg la politie- am vre-o sansa?Va rog mult sa ma ajutati.Va multumesc.:((#-o
Răspuns la discuția Ajutor de somaj.
Multumesc frumos!
Buna ziua.Am facut primii doi ani de facultate la ID iar ultimul an la zi(anul III).Pot beneficia de ajutorul de somaj?Mentionez ca de 4 ani nu lucrezi nicaieri.Multumesc.
Răspuns la discuția Indemnizatie nou nascut.
Multumesc pt raspuns!:sorry::((
Buna ziua.Ma numesc Elena si sunt in anul III la zi ,Universitatea Spiru Haret.Anii I si II i-am facut la ID.Nu am mai lucrat din dec 2006.Am un copil si as vrea sa mai fac unul.As avea dreptul sa iau vre-o indemnizatie pt cel de-al doilea copil?Mentionez ca licenta o voi da in luna iulie 2010 dupa care o sa urmez un master.Astept respuns si va multumesc mult.