avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate ioanac76

Activitate ioanac76

Am primit in cutia postala o adresa din partea Volksbank din care reiese ca banca intocmeste acte aditionale la contractul de credit semnat in anul 2008 in vederea aplicarii OUG 50/2010. Mi se specifica in aceasta adresa ca nesemnarea de catre mine a actului aditional este considerata acceptare tacita, dispozitiile acestuia aplicandu-se intocmai.
De asemenea, se mentioneaza in respectiva adresa ca, "comisionul de risc se va redenumi comision de administrare credit, urmand a fi datorat in continuare..."
Va rog sa ma ajutati.
Revin cu aceeasi intrebare:sentinta investita mai trebuie legalizata?Interesandu-ma la un notar mi s-a spus ca ei nu legalizeaza sentinte de divort.La iesirea din tara am nevoie de copie dupa sentinta sau de original?
Mi-a dus-o avocata la "investit".Acest lucru este acelasi cu legalizarea?
Multumesc pentru raspunsuri.Eram foarte contrariata pentru ca am o prietena in aceeasi situatia care mi-a spus ca este suficienta sentinta, insa avocata care m-a reprezentat la divort mi-a spus ca ca am nevoie de imputernicirea tatalui, ca legea existenta in acest sens e ambigua si in continua modificare.
In urma divortului copilul minor mi-a fost incredintat mie prin hotarare definitiva si irevocabila.Pentru a parasi teritoriul Romaniei am nevoie de imputernicire notariala cu acordul tatalui sau este suficient sa prezint sentinta civila la aeroport?