avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Activitate IRelu

Activitate IRelu

Răspuns la discuția Agresiune Fizica
Multumesc pentru raspunsuri si trebuie sa mai adaug ca agresorul si inclusiv soferul (agentul de politie) erau sub influenta alcoolului si ca astazi am fost sunat de respectivii si amenintat! Pe agresor il cunosc si este minor are 16 sau 17 ani, in cazul acesta ce masuri se vor lua?
Si eu port ochelari, iar dupa cele intamplate au fost sparti, voi putea recupera banii pt a cumpara altii (fiind vorba de niste ochelari destul de scumpi)? multumesc
Buna ziua! As dorii sa-mi dati un sfat in urmatoarea problema:

Pe data de 2 mai 2010 pe la ora 03:15, intorcandu-ma acasa de la prietena mea, am fost agresat fizic, de o persoana care se deplasa cu masina, oprind masina in fata mea, a coborat din masina cu o bata si a inceput sa ma loveasca fara motiv (am primit 2 lovituri in zona capului si 3 lovituri pe spate)! La foarte scurt timp dupa ce agresorul plecase echipajul de politie din localitate a trecut prin zona, am stat de vorba cu ei iar in acest timp a vazut masina agresorului venind spre noi! Au fost opriti de catre politie, in masina se aflau 4 persoane dintre care soferul era agent de politie intr-un oras din apropiere iar agresorul fiind fiul acestuia! Agresorul a recunoscut ca ma lovise si declarand "in seara aceasta in timp ce eram la discoteca am fost batut de cineva din localitatea *** si acum se duceam sa-l caut, l-am lovit crezand ca este cel care ma batut"! Eu neavand nici o treaba cu respectivul ci doar aflandu-ma pe drumul care duce spre aceeasi localitate cu presupusul agresor al acestuia! Am fost luam cu ambulanta si dus la spital si la cap am fost "cusut" in doua locuri, acum urmeaza sa-mi scot rezultatele radiografiei craniene si sa merg la medicul legist! As vrea sa stiu ce trebuie sa fac si cui sa ma adresez, daca se poate si la ce categorie se incadreaza aceste fapte si care vor fi urmarile! Multumesc