avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 772 soluții astăzi
Forum Activitate alinraul

Activitate alinraul

m-am interesat la politie si doua persoane de acolo au zis ca daca nu mi-au luat autoritatile maghiare permisul ei nu o sa mi-l mai ia . Deasemenea au zis ca ma pot astepta acasa la o amenda si la o eventuala interdictie de a mai conduce pe teritoriul Ungariei pe o perioada de...
Din spusele agentilor care au intervenit la fata locului au zis ca ar fi vorba de 6 luni de interdictie de a conduce in Ungaria. Eu i-am intrebat daca mai am drept de conducere si ei au zis ca am dar nu pe teritoriul Ungariei.
Permisul este eliberat de Pol Mun Alba-Iulia.
Oare va trebui sa mi se suspende permisul de catre autoritatile romane ? Pt ca legea noastra asa zice.Pe mine ma intereseaza ce se intampla cu permisul meu de conducere in ideea de a-mi gasi altceva de munca in domeniul transporturilor
Am avut un accident in Ungaria rezultat din cauza neacordarii de prioritate.
Nu am oprit la stop. Am lovit cu camionul o masina mica dar nu au fost victime. Am dat declaratii la politie , nu am primit amenda, permisul nu mi-a fost retinut si au zis sa astept acasa prin posta hotararea. Agentii de politie au zis ca am drept de conducere doar in afara teritoriului Ungariei
Intrebarea mea este ce mi se poate intampla? Exista posibilitatea sa imi suspende permisul si sa primesc acasa amenda?