avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Activitate ientzy

Activitate ientzy

Va multumesc mult, am fost la politie si am depus o plangere pe numele la care a fost livrat coletul. Am dovezi scrise in care persoana care a primit coletul recunoaste ca a trimis altceva decat ce trebuia. Va multumesc inca odata pentru acest lucru.
pe situl pe care am avut pusa vanzare, am primit mesaje de la persoana in cauza ca daca vreau sa vorbesc cu el mai multe sa il contactez pe adresa de yahoo messenger pe care el o si zice pe situl respectiv. Problema este ca adresa la care a fost trimisa este pe numele unei fete, iar persoana cu care am discutat este baiat.
Eu am incercat sa merg la politie pentru a face o infractiune. Numai ca persoana de acolo de la informatii mia zis sa fac o plangere, numai ca nu mia aratat un model ceva, si nu stiu cum arata asa ceva.
Buna ziua,
Am avut o licitatie pe situl okazii in care imi doream sa vand un calculator. La un moment dat am primit un mesaj de la un anumit user cum ca ar vrea sa imi dea la schimb un telefon, valuarea telefonului ar fi fost aceasi cu valoarea calculatorului pe care eu doream sa il vand. Dupa mai mult discutii pe yahoo messenger, am hotarat sa facem schimbul. Am ambalat frumos calculatorul cu toate cutiile si toate accesoriile, m-am dus la firma de curierat am expediat coletul, si urma ca atunci cand el primeste coletul sa imi trimita telefonul inapoi. A doua zi am primit cu totul si cu totul altceva, ceva ce nici nu se mergea si valuarea lui era de cel putin 10 ori mai mica decat valuarea mea. Tin sa precizez ca am toate actele care sa dovedeasca ca acel calculator este al meu, am toate actele de la firma de curier prin care dovedesc expeditia, am inclusiv convorbirile de pe yahoo messenger plus ca am cerut de la firma de telefonie mobila, o lista cu numerele care au fost apelate de catre mine in perioada resprectiva. Imi puteti zice si mie cum sa procedez, ce trebuie sa fac pentru a putea sa imi recuperez calculatorul, sau bani sau telefonul care trebuia sa imi ajunga.
Va multumesc.