avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate browsing

Activitate browsing

Răspuns la discuția recensamant
pai nu sta nimeni in casa momentan...ce prostie...pai cum sa dea vecinii date despre mine??? n-au nici un drept!
Discuție recensamant
buna! eu locuiesc in alt oras fata de cel din buletin si nu am viza de flotant momentan(si nici nu cred ca apuc sa o fac pana la recensamant) , pot sa particip la acesta din locatia in care ma aflu?? vine careva la usa??? sau trebuie sa caut eu un loc (cum era la vot de ex. pt cei in tranzit din alte orase) .multumesc!
Va multumesc foarte mult pt toate detaliile! nu speram la un raspuns atat de rapid si de amplu! cum am spus si mai sus a semnat ceva contract de colaborare,dar nu a primit si copia ei,probabil ca e pe la ei pe undeva...sincer nu stiu exact chiar acum in ce consta acesta dar am sa vb cu ea si probabil va urma pasii pe care ia-ti sugerat! Va multumesc foarte mult inca odata! toate cele bune!
Buna! va dau exemplul prietenei mele care a lucrat mai mult de o luna la o mare firma de cablutv/internet/tel,ca si agent de vanzari, a avut un contract de colaborare pe care a trebuit sa il semneze,evident pt a putea...colabora(lucra) dar nu a vazut nici pana astazi copia ei! problema este ca si-a dat seama din timp de cat de ''serioasa'' este aceasta firma si a decis sa plece! problema este ca salariul care ar fi trebuit sa il primeasca pt luna de munca nu i-a intrat in cont pt motivul ca ar fii trebuit sa stea trei luni de proba ! as dori un sfat in aceasta privinta ,poate cineva s-a mai intalnit cu o situatie asemanatoare...poate chiar cu firma in cauza !au dreptate?! se poate intampla asa ceva? mentionez ca nu s-a putut interesa exact deoarece este acum plecata pt o perioada mai indelungata si nu a putut solicita copia respectivului contract de colaborare! Va multumesc foarte mult!