avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1109 soluții astăzi
Forum Activitate Ieftici Georgeta

Activitate Ieftici Georgeta

fiica mea este asistent personal pentru fiul sau cu grad grav de handicap si de la 1 07 2010 este an concediu de odihna , dar banii de concediu nu i-a primit si nici indemnizatia copilului nu a primito (pentru ca nu are alta persoana angajata an perioada de concediu de odihna al mamei) de la primarie pe motiv ca nu au fonduri au dreptul sa nu ni-l deie? Salariile asistentilor personali se mai impoziteaza?la noi la primaria giarmata ne impoziteaza cu 25% au voie? pe baza a carei legi au dreptul sa ne faca asa ceva?spunetimi si mie legea.#-o
Răspuns la discuția pensie de invaliditate, sesizare
mari hoti an tara noastra mai sant. da sant de vina si doctorii care au dat verdictul ca acea persoana poate fi pensionata de boala . poate are boala lui calache si dv. nu o stiti a dat ceva gras la medicul care a clasato ca e bolnava . E u sant bolnava cu acte an regula si nu ma pot pensiona cu toate ca am 12 ani lucrati si de 19 ani sant operata de cezariana cu histerectomie totala cu pastrarea anexelor.,hepatita cronica de etiologie toxica [post medicamentoasa ] spondildiscopatie dorso-lombara, microlitiaza renala dreapta , hipercolesterolemie si osteoporoza tip 1 la coloana si bazin si deabia am echilibru pe picioare ca mai am si varice care ma dor la nebunie si tot nu ma pot pensiona si altii primesc foarte usor pensie .
As avea si eu o problema , sotul meu a decedat pe data de 19 Martie 2010 , inregistrarea decesului la primarie a avut loc pe data de 22 Martie 2010 si ajutorul de inmormantare nici acum nu l-am primit . Spuneti-mi si mie va rog frumos dupa cat timp acorda primariile acest ajutor? Va multumesc.