avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1008 soluții astăzi
Forum Activitate mirelabenny

Activitate mirelabenny

Răspuns la discuția credit
dar nu exista nici o solutie in acest caz?un contract,o hartie facuta si semnata intremine si sotul meu care sa arate ca nu se poate atinge nimeni de bunurile lui?adica ceva de genul unui contract prenuptial.nu zic ca asta ar fi solutia dar altceva,alta solutie.multumesc
Discuție credit
ce se intampla daca o persoana are un credit la banca de 4 ani neplatit?am facut un credit acum 4 ani si de 3 ani locuiesc in alta tara.nu am putut sa il mai platesc si am plecat din tara.problema e ca nu stiu ce legi s-au dat si nu stiu exact care e procedura dupa 4 ani in care creditul nu s-a platit.nu am bunuri pe numele meu,nu am un loc de munca,deci nu am salariu in romania.daca sotul meu ar avea un bun pe numele lui ar fi o problema?deocamdata nu are dar aveam in plan acest lucru.cum am putea face sa nu se atinga de bunurile lui.adica el cu ale lui si eu cu ale mele.multumesc
buna ziua.am o intrebare la care as vrea un raspuns cat mai concret daca se poate,va rog mult.sotul meu este in momentul de fata in alta tara si de trei ani nu mai stie nimic despre situatia lui.a avut ceva probleme cand a iesit din tara si acum ar vrea sa stie daca este in regula sa mearga in romania.intrebarea mea este daca se poate ca un avocat sa ii scoata cazierul judiciar cu procura semnata de sotul meu si sa ii spuna sotului meu daca e totul in regula???????????pe site-ul politiei am citit ca se poate scoate cu procura.nu avem alte rude care o pot face si din aceasta cauza ne-am gandit la un avocat.in cazul in care e vreo problema avocatul o sa stie ce sa faca.va multumesc