avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Activitate doina44

Activitate doina44

sunteti adevarati OAMENI si va multumesc din suflet .
eu sunt din suedia (nu sunt romunca) si am refuzat sa ridic actele, le-am trimis actele inapoi in Romania pentru a fi traduse , pentru ca nu inteleg chiar tot
aparent, tatal copilului meu are salariu de 72o ron motivand in actiune ca il ajuta si familia, va imaginati un domn cu afaceri la 47 de ani cum minte cu nerusinare ?1
voi ocntacta mai intai un executor sa vad cum facem calculul diferentelor de plata
Buna ziua,
am 2 probleme :
1.anul trecut in mai s-a stabilit o pensie alimentara de 450Euro pentru tatal copilului meu, cu plata de la ramanerea definitiva a sentintei civile.el a facut plata cand a vrut si cat a vrut,prin western union ,fara sa specifice "pensie alimentara" , iar acum a inregistrat o cerere de micsorare a pensiei alimentare .
intrebarea mea este pot cere prin cererea reconventionala sa-mi fie platita pensia alimentara cuvenita ?
domnul are afaceri pe care acum 3 saptamani le-a instrainat si a facut salariu de 720 ron pentru a-mi plati pensia minima . locuiesc cu copilul in Suedia, nu se poate sa admita autoritatile romane o astfel de actiune de micsorare .
ce trebuie sa fac ?
va multumesc pentru un raspuns