avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Activitate Alex.o

Activitate Alex.o

deci una peste alta sa inteleg ca e destul de nasoala situatia !
Chestia este ca el a inceput,a fost un schimb de replici ,injurii aduse de el la adresa mea (am martor ,a 3-a persoana implicata),a vrut sa ma loveasca m-am ferit,ne-am impins si de frica l-am pocnit (are cam 2m si la vreo 90-100 kg).M-am ales si eu un ochiu vanat !
pai daca nu a fost in 3 zile de la altercatie la spital,putea lua bataie de la altcineva in cazul acesta.si de chestia cu impacatul el viseaza la o suma de bani exorbitanta pentru chestia asta.
Buna ziua ,ma aflu momentan intr-o situatie cam ciudata si as dori un raspuns din partea dumneavoastra.
Am avut o altercatie acum o saptamana cu un coleg de camera.Am fost 3 implicati fiecare in parte s-a ales cu o mica vatamare (pumn in ochi,cap in gura, si pumn in nas).Tipul cu nasu' spart a stat vreo 3 zile fara sa mearga la spital sau altundeva.A plecat a 4-a zi si nu l-am mai vazut o perioada(4zile).Dupa vine si imi zice ca imi face dosar penal ca el a avut operatie si arcada sparta ,ceea ce am vazut 3 zile dupa altercatie ca nu avea.probabil si-a scos certificat medico legal de la IML.Intrebarea mea : are ce sa-mi faca daca nu a fost in seara altercatiei sau cel tarziua a 2-a zi la spital,si daca a fost doar un martor in camera (care dormea si s-a trezit doar cand a inceput sa-i curga sange din nas tipului)?