avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Activitate mallasorte_mm5

Activitate mallasorte_mm5

Discuție accident rutier
am shi eu o problema mare!aseara am avut accident!sa intamplat intro intersectie!drumul de pe care veneam eu avea stop iar celalalt avea prioritate!in stanga mea erau parcate masini pana in intersectie si nu aveam vizibilitate deloc adica trebuia sa intru pe prima banda ca sa pot vedea ceva iar semafoarele nu functionau!am iesit shi am fost lovit de altul care venea cu o viteza foarte mare!ma lovit in spatele masinii si ma rotit in intersectie!problema este ca cei de la politie mau scos pe mine vinovat shi nu mi se pare corect!adica eu aram deja patruns in intersectie!a mai patit cineva asa ceva?daca da ast opiniile voastre!adica ma intereseaza daca pot face ceva in instanta!astep raspuns va rog
Răspuns la discuția dosar penal
ironia este ca lucrez in cadrul armetei shi mie teama de ce sar intampla la servici.nicidecum nu mie frica de dosarul lui!oricum insa chiar daca ar avea inregistrarea shi pe prietena lui martora cred ca ma ajuta faptul ca si eu mai aveam 2 pers in mashina care pot confirma ca nu eu am inceput cu injuraturile si amenintarile ci el!ma ajuta acest fapt?
Răspuns la discuția dosar penal
sa intamplat in oras.el avea mashina parcata shi eu neavand unde so parchez chipurile lam blocat pe el.am stat vreo 5 min shi am luat masina dupa care el imediat a scoso pe a lui.avand in vedere ca in masina lui se afla fosta mea leam facut semn cu mana shi am apelato pe ea insa mia raspuns el!lam rugat sa mio dea la tel shi na vrut inchizandumi!am apelat din nou shi la care el a inceput sa ma injure shi sami zica ca ma desfiinteaza etc iar eu drept raspuns am reactionat la fel prin injuraturi!a inchis shi trecand cu mashina in lateralul masinii noastre la injurat pe cel de la volan de mama iar acesta a deschis portiera insa na apucat sa ajunga la el pt ca a taiato imediat!
Discuție dosar penal
cineva vrea sami fac dosar penal pentru ca lam injurat shi lam amenintat!este posibil?ca proba pana acum sustine ca imi inregistreaza apelurile!