avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1994 soluții astăzi
Forum Activitate costel m

Activitate costel m

in cazul de fata muncesc cu contract pe perioada determinata. am primit o oferta de munca in alt loc. ce se intampla daca plec fara sa stau in preaviz? in cazul in care imi dau demisia pot sta in preaviz 4 ore/zi? este obligatoriu sa stau in preaviz in cazul in care imi inchei contractul prin acordul partilor?
Răspuns la discuția mostenire legala
si care ar fi procentul luat de fratele bun.
va multumesc anticipat
daca la o mostenire legala sunt chemati un frate bun si doi frati consangvini ai defunctului, care va fi partea pe care o va lua fratele bun?
contractul de comision poate afecta ajutorul de somaj?
va multumesc anticipat
pt o cerere de preschimbare a termenului de judecata am vazut ca trebuie sa invoc si anumite motive.ce motive pot sa invoc si cu ce pot sa fac dovada motivelor respective?
ce acte trebuie sa anexez cererii de chemare in judecata si care sunt pasii ce trebuie urmati.
adresa de e-mail este: costelmistreanu@yahoo.com.
va multumesc anticipat
As dori sa chem in judecata fostul angajator pt neplata salariului pe patru luni. dar am fost la ei sa ii intreb daca imi mai dau bani, si am ajuns la o intelegere adica am intocmit un proces verbal de esalonare a platilor salariale in trei rate cu trei termene de plata. primul termen a trecut si eu nu am vazut inca nici un ban.
Acest proces verbal incheiat intre mine si fostul angajator poate cantari in vreun fel in instanta?
Ce anume ma sfatuiti sa fac in acest sens?
va multumesc anticipat