avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1766 soluții astăzi
Forum Activitate anka-iasi

Activitate anka-iasi

Răspuns la discuția succesiune
m-au sunat,fara oferta,nu ar trebui sa am nici o pretentie,caci ei au facut rate la banci pt imbunatatiri...etc.dar daca totusi vor stabili o suma sa fiu de acord sa renunt la orice bun ar mai aparea la succesiune.asta nu mi se pare legal absolut deloc,si cu siguranta mai exista bunuri altfel nu m-ar fi intrebat nu?cred ca singura solutie este sa apelez la un avocat
Răspuns la discuția succesiune
din moment ce nu ne-am intalnit vreodata,ei au luat legatura cu mine prin avocat si asteapta un raspuns din partea mea astazi.eu nu am de gand sa locuiesc vreodata acolo,pe optimea din apartament :D ,de aceea am intrebat reprezentantul legal de o oferta,cel putin asa mi se pare mie corect.mi-a raspuns ca nu au asa ceva,poate nu am nici o pretentie ,altfel exista instanta de judecata...nu cumva ma bag intr-o cheltuiala mai mare decat mostenirea???nu am mai fost intr-o astfel de situatie...
Discuție succesiune
parintii mei au divortat cand eu aveam 5 ani,acum am 32.tatal s-a recasatorit si a infiat legal cei 2 copii ai sotiei,apoi au cumparat un apartament impreuna.acum el a murit si m-au contactat pt succesiune,accentuand totusi ca nu am decat o infima parte si poate renunt la acest drept.ce imi revine de fapt?