avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 903 soluții astăzi
Forum Activitate predasgeorge

Activitate predasgeorge

Ok sa inteleg ca dovada faptului ca nu am semnat PV la intocmirea acestuia este trimiterea acestuia prin Posta.Am vreo sansa sa obtin anularea PV din acest motiv?Nu ma pricep dar nu prea cred ca este Ok ca cineva sa foloseasca semnatura mea...:confused:
De ce nu mi-a fost inmanat PV din moment ce am fost oprit timp de 15 minute practic fata rost ,sa nu mai vorbesc de atitudinea politistului fata de mine.
Buna ziua.In urma cu 2 saptamani am fost oprit de un echipaj de politie pentru motivul sustinut de ei cum ca as fi depasit viteza legala cu 29 km/h pe sector de drum cu limita de 100 km/h.
In zona respectiva in mod sigur nu am mers mai tare de 100-110 km/h observand echipajul situat undeva la 1 km in fata mea.Mentionez ca echipajul era in miscare (radar nou).
A doua problema o constituie faptul ca mi s-a intocmit proces verbal DAR nu mi s-a inmanat pentru a-l citi si eventual a recunoaste sau nu fapta..Dupa ce a terminat de scris procesul verbal i-am zis ca nu semnez ,nu am apucat sa termin de vorbit ca politistul a plecat :O:O
A treia problema este faptul ca ieri mi-a sosit procesul verbal la Posta.L-am ridicat si am constatat ca politistul a semnat in locul meu la rubrica "am luat la cunostiinta" cum ca as fi de acord cu ce scrie in procesul verbal cu toate ca eu NU AM SEMNAT NIMIC pe respectivul proces verbal.:training:
Vreau sa contest sanctiunea dar eu am domiciliul in Buzau iar sanctiunea am primit-o in jud Ialomita.Se poate contesta prin alte metode pentru ca nu prea as vrea sa ma prezint personal la Slobozia.