avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Activitate babanus

Activitate babanus

Răspuns la discuția card de credit- bunuri de consum
nu am semnat nimic l-am primit prin posta si mi s-a spus ca trebuie sa platesc cu EL si alta modalitate nu este.TE INTREB DACA NU TE SUPERI DE CE NU TREBUIE SA SPUN E. OARE ALTI OAMENI CARE AU FOST PACALITI NU TREBUIE SA STIE?
Acum 4 ani jumate sotia a luat o masina de spalat de la A. ei mi au fixat o rata de 375.000 lei am platit ratele in ficare luna cei drept cu o itirziere de 1-3 zile timp de 4 ani cat era contractul.mentionez ca in primele 2 luni am platit direct in magazin dupa aceia cei de la A. mau plasat la cei de la E. si mi au trimis un card cu care sa achit ratele si timp de 4 ani ei pus dobanzi cum au vrut ei si la sfarsitul ratelor m-am trezit cu o datorie de 25 milioane numai dobanda ;Am sunat la ei si le am spus ca o sa platesc inca 2 ani cei 25 mil. dar dupa 5 luni platite cate 1 mil. in fiecare luna in loc sa scada a crescut la 30 mil.m au sunat si mi au spus ca trebuie sa platesc urgent toata datoria,iar eu le am trimis un fax sa mi trimita contractul semnt de sotia mea cu ei iar ei au trimis o pgina de prostii nci decum un contact intre sotia mea si E .mentionez ca de 4 luni nu le am mai platit nici un ban.ei tot suna de 4-5 ori pe zi dar nu mai pot sa platesc a m pltatit pana acum 45 mil eu cred ca nu e corect sa si puna dobanzile asa de mari fara sa fiu deacord mai ales ca sotia mea nu are nici un cotract cu ei.DE LA 11MILIOANE CAT COSTA MASINA 4 ANI AM PLATIT 40 MIL. PLUS INCA 5 LUNI DACA SA PLATI CATA DOBANDA AU PUS CU JAPCA AR AJUNGE O MASINA DE SPALAT 75-80 MIL CE E DE FACUT?