avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1777 soluții astăzi
Forum Activitate adriana_dumitru

Activitate adriana_dumitru

Va multumesc din suflet pentru raspuns.M-ati mai linistit.Intr-adevar eu nu am semnat nimik pt acele colete.Ele vin doar acasa. Nu au nici o dovada. Am sunat si la firma respectiva,cea cu cartile, si mi-au spus k nu stiu ce s a intamplat cu cartile. Ei stiu doar ca le au trimis. Deci nu au nici o dovada. NU pot sa platesc ceva ce nu am. Si nu cred k o sa ma dea in judecata pt 100 ron. Pt ca nu au nici o dovada. Cred k o sa fiu indiferenta. Oare a mai facut cineva acest lucru?Daca stie cineva sa mi spuna ce sa fac. Multumesc mult
Si eu sunt intr-o situatie similara multor oameni!Am primit o somatie repetata de plata de la firma de recuperare datorii prin care imi acordau un termen limita de plata, iar daca termenul de plata era depasit ma actionau in judecata. totul a inceput in momentul in care in 2008 o firma imi trimitea prin posta diverse carti cu retete culinare, Gradinarit in orice anotimp, si pe care eu le plateam la posta factura. Am primit cartile cam 2 luni cu aprox. dar apoi nu le am mai primit, dupa astea 3 luni nu am mai primit nimic dar firma imi trimitea acasa somatii sa platesc ca le datorez cartile pe 2 luni,carti de care eu nu am beneficiat niciodata. Am sunat la firma respectiva si am facut sesizarea asta ca nu am primit cartile si nu le platesc ceva de care nu am beneficiat. Dupa sesizarea asta nu am mai primit nimic de la ei pana cand am primit de la credit expres somatii ca trebuie sa platesc 100 ron altfel ma dau in judecata.am primit somatia asta de la firma de recuperare datorii credit express prin care la fel imi acordau un termen limita de plata, iar daca termenul de plata era depasit ma actionau in judecata. Acum am primit ultima scrisoare ca ma intenteaza in judecata. Nu vreau sa le dau nimik.N-au nici o dovada pt k nu am semnat nimik k am primit ceva.Coletele doar vin acasa.
va rog,am marea rugaminte la dumneavoastra sa mi spuneti cum sa procedez: 1.sa le achit banii aia care spun ei ca le datorez 100 lei cu toate ca nu am beneficiat de nici un produs de la ei
2. sa raman indiferent si sa astept sa vad ce se intampla
va multumesc!!! cu respect astept raspunsul dumneavoastra
va rog sa ma ajutati urgent! astazi 26 mai mi au trimis ca e ultima somatie si ca intenteaza procesul. Ce sa fac?