avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1032 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters149013

Activitate ContSters149013

Răspuns la discuția accident
sarut mainile stimata doamna ,va multumesc multe pt toate informatiile.
Răspuns la discuția accident
am facut apel pt ca pe parte civila sa cerut si aprobat o suma foarte mare,la pedeapsa am primit 1 an suspendare,nu cred ca o sa primesc mai mult sau mai putin,am facut apel pt ca asa se face in mod normal sa vada si cei de la asigurare ca m-am luptat cu ei si o sa cer injumatatirea sumei,judecatorul care mi-a judecat cazul era foarte exigent legat de sume,cat au certu ,atat le-au dat,deci sa inteleg ca pana la hotararea finala cazierul meu este curat si ma pot angaja oriunde pt ca inca nu mi-a patat cazierul,accidentul l-am avut in 2007,tocmai acum in mai sa finalizat,deci sa inteleg ca perioada de reabilitare se ia in calcul dupa decizia finala 3 ani sa inteleg,iar de carnet cand am dreptul sa dau,dupa 1 an de zi,mi sa retinut permisul fara drept de circulatie,nu ma prins beat,nimic,numai ca a murit un om rezultat din accidentul care l-am avut,legat de accident nu mai vreau sa intru in detali ca nu mai vreau sa imi aduc aminte,este regretabil ce sa intamplat,eu vreau doar sa imi pot reface viata dupa accident,au trecut 3 ani,vreau sa imi iau carnetul inapoi,am pierdut o gramada de joburi pt ca nu am avut carnet,este criza si vreau sa lucrez .multumesc anticipat
Răspuns la discuția accident
3 ani de cand,de la data accidentului,sau de la hotararea finala a instantei?
Discuție accident
am avut accident de masina cu mort,m-am judecat si mi-a dat cu suspendare 1 an,am facut apel la decizie,ce vream sa stiu ,mi-au patat cazierul,vreau cazier juridiciar pt angajare,sau de unde fac si eu rost de unul curat.