avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Activitate AndreeaS

Activitate AndreeaS

Multumesc pentru sfat. Vreua doar sa aman pentru o perioada plata amenzii, in cazul in care instanta constata ca amenda s-a dat pe buna dreptate.
buna ziua,

va rog, poate cineva sa ma ajute cu un model de contestatie la un proces verbal de amenda de la itm pentru neincheierea in forma scrisa a contractelor de munca pentru 2 angajati?
un raspuns cat de rapid imi este foarte util, intrucat luni e ultima zi de depunere a contestatiei!

multumesc
de curand m-am confruntat cu o problema destul de delicata. doresc excluderea unui asociat pentru lipsa contributiei la cheltuielile societare inca din momentul infiintarii societatii. am incercat excluderea acestuia proin hotararea adunarii generale a asociatilor, dar aceasta nu mi-a fost acceptata la inregistrare pe motiv ca trebuie solicitata excluderea in instanta, iar in urma unei hotarari definitive si irevocabile ma pot prezenta cu aceasta la registrul comertului spre inregistrare.
va rog sa ma ajutati sa gasesc, daca exista, o cale mai rapida pentru solutionarea acestei situatii.